لیست BOM

لیست مواد یا قطعات BOM

لیست اجزا یا ساختار محصول (گاهی اوقات بیل مواد ، BOM ) لیستی از مواد اولیه ، زیر مجموعه ها ، مجموعه های میانی ، زیر قطعات ، قطعات و مقادیر هر یک برای تولید یک محصول نهایی است. . BOM ممکن است برای ارتباط بین شرکای تولیدی یا محدود به یک کارخانه تولید واحد استفاده شود. لیست مواد غالباً به سفارش تولید گره خورده است که صدور آن ممکن است برای اجزای موجود در لیست مواد موجود در انبار و اجزای لازم برای اجزای موجود در انبار رزرو ایجاد کند.

BOM می تواند شامل مواد استفاده شده در طراحی (لیست مهندسی مواد) ، قطعات سفارش ساخت (لیست خرید مواد)، لیست ساخت (لیست ساخت مواد) یا در خدمات محصولات (لیست مواد خدمات) تعریف شود. انواع مختلف BOM به نیاز و استفاده تجاری که برای آنها در نظر گرفته شده بستگی دارد. در صنایع فرآیندی ، BOM نیز به عنوان لیست فرمول ، دستور العمل یا ترکیبات اشاره دارد. عبارت “لیست مواد یا قطعات” (یا “BOM”) غالباً توسط مهندسین به طور انتسابی مورد استفاده قرار می گیرد نه به صورت لیست تحت اللفظی، بلکه به پیکربندی تولید فعلی یک محصول، برای تمایز آن از نسخه های اصلاح شده یا بهبود یافته تحت مطالعه یا آزمایش استفاده شود.
گاهی اوقات اصطلاح “لیست مواد ساختگی” یا “pseudo-BOM” برای اشاره به نسخه انعطاف پذیر یا ساده تر استفاده می شود. غالباً از تعداد قسمت های نگهدارنده مکان برای نشان دادن گروهی از قطعات مرتبط (معمولاً استاندارد) استفاده می شود که دارای خصوصیات مشترک هستند و در متن این BOM قابل تعویض هستند.

در الکترونیک ، BOM لیست ، قطعات مورد استفاده مدار چاپی یا برد مدار چاپی را نشان می دهد. پس از اتمام طراحی مدار ، لیست BOM به مهندس طراح PCB و همچنین مهندس تولید واگذار شده تا قطعات مورد نیاز برای طراحی را تهیه می کند.

BOM ها دارای ماهیت سلسله مراتبی هستند و سطح بالایی آن محصول نهایی را نشان می دهد که ممکن است زیر مجموعه یا کالای تکمیل شده باشد. BOM هایی که زیر مجموعه ها را توصیف می کنند به BOM های مدولار گفته می شوند. نمونه ای از این نوع لیست مواد در صنعت خودرو برای لیست تمام اجزای موجود در یک خط مونتاژ استفاده می شود. ساختار NAAMS BOM سیستم ، خط ، ابزار ، واحد و جزئیات است.

اولین بانکهای اطلاعاتی سلسله مراتبی برای اتوماسیون لیست مواد برای سازمانهای تولیدی در اوایل دهه ۱۹۶۰ ایجاد شد. در حال حاضر ،  BOM به عنوان یک پایگاه داده برای شناسایی قسمت های زیادی و کدهای آنها در شرکت های تولید خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

لیست BOM  مواد را به اجزای اصلی به یک مجمع اصلی پیوند می دهد ، در حالی که لیست مواد هر مونتاژ یا زیر مجموعه را به اجزای تشکیل دهنده آن تفکیک می کند.

BOM مدولار

BOM مدولار می تواند در قالب های زیر نمایش داده شود:

BOM تک سطح که مونتاژ یا زیر مجموعه را فقط با یک سطح نشان می دهد. بنابراین اجزایی را که مستقیماً برای ساخت مونتاژ یا زیرمجموع مورد نیاز هستند نمایش می دهد.
BOM چندسطحی که بالاترین سطح آن سیستم کلی یا محصول نهایی را نمایش میدهد.

BOM همچنین می تواند به صورت بصری توسط یک ساختار محصول را نمایش دهد، اگرچه به ندرت در محل کار استفاده می شود. به عنوان مثال ، یکی از آنها ساختار محصول است که در این نمودار زمان لازم برای ساخت یا به دست آوردن اجزای مورد نیاز برای جمع آوری محصول نهایی نمایش داده میشود. برای هر محصول ، ساختار محصول مرحله ای توالی و مدت زمان هر عمل را نشان می دهد.

BOM قابل تنظیم

لیست مواد قابل تنظیم (CBOM) نوعی BOM است که توسط صنایعی استفاده می شود که دارای چندین گزینه و محصولات بسیار قابل تنظیم (مانند سیستم های مخابراتی ، سخت افزار مرکز داده (SANS ، سرورها و غیره) ، رایانه های شخصی ، اتومبیل) است. CBOM برای ایجاد پویا “موارد نهایی” که یک شرکت به فروش می رساند ، استفاده می شود. مزیت استفاده از ساختار CBOM این است که تلاش کاری لازم برای حفظ ساختارهای محصول را کاهش می دهد. BOM قابل تنظیم اغلب توسط نرم افزار “تنظیم کننده” هدایت می شود ، اما می توان آن را به صورت دستی فعال کرد (تعمیر و نگهداری دستی بسیار نادر است زیرا مدیریت تعداد جایگشتها و ترکیبات تنظیمات احتمالی بسیار ناخوشایند است). توسعه CBOM به داشتن یک ساختار BOM مدولار در محل بستگی دارد. ساختار BOM ماژولار مجموعه ها / سیستم های فرعی را که می توان برای “پیکربندی” یک مورد نهایی انتخاب کرد، فراهم می کند.

در حالی که اکثر تنظیم کننده ها از دستورالعمل های قوانین سلسله مراتبی از بالا به پایین برای یافتن BOM های مدولار مناسب استفاده می کنند ، نگهداری از BOM های بسیار مشابه (به عنوان مثال ، فقط یک جزء برای ولتاژهای مختلف متفاوت است) بسیار زیاد می شود. یک رویکرد جدیدتر ، (ساختاری مبتنی بر قوانین از پایین به بالا ) با استفاده از یک طرح موتور جستجوی اختصاصی که از طریق مؤلفه های قابل انتخاب با سرعت بالا منتقل می شود ، تکرار BOM مدولار برنامه ریزی را از بین می برد.

برای تصمیم گیری جهت انتخاب نوع مونتاژ قطعات یا اجزای سازنده ، آنها توسط گزینه های محصول که ویژگی های بارز محصول است ، نسبت داده می شوند. اگر گزینه های محصول یک جبر بولی ایده آل را ایجاد کند ، می توان ارتباط بین قطعات و انواع محصول را با یک عبارت بولی توصیف کرد ، که به زیر مجموعه ای از مجموعه محصولات اشاره دارد.

قطعاتی که به هیچ وجه در یک یا چند نوع دیگر مونتاژ نخواهند شد ، معمولاً به عنوان “DNP” (معادل “do not populate” or “do not place”) ) در برخی از لیست مواد یا قطعات نمایش داده میشود. یکی دیگر از اصطلاحاتی که طراحان کمتر در لیست خود استفاده می کنند عبارت “NP” (“no placement”, “not placed”معادل) ، “DNM” (معادل “do not mount”) ، “NM” (معادل “not mounted”) ، “DNI” (معادل “do not install”, “do not insert”) ،” DNE “(معادل “do not equip”) ،” DNA “(معادل “do not assemble”) ،” DNS “(معادل “do not stuff”) ،” NOFIT “و غیره می باشد.

BOM چند سطحی

لیست مواد  چند سطحی (BOM) ، که از آن به عنوان INDENTED BOM یاد می شود ،لیستی است که مجموعه ها ، اجزا و قطعات لازم برای ساخت محصول را به روش والد-کودک از بالا به پایین نمایش میدهد. نمایش کلیه مواردی که در روابط والدین و فرزندان وجود دارد. هنگامی که یک مورد جزئی از اجزای (والدین) است ، به نوبه خود می تواند اجزای فرزند خود را داشته باشد و غیره. BOM سطح بالا شامل کودکان می شود. ترکیبی از زیر مجموعه های به پایان رسیده ، قطعات مختلف و مواد اولیه. یک ساختار چند سطحی را می توان با یک درخت با چند سطح نشان داد. در مقابل ، یک ساختار تک سطحی فقط شامل یک سطح از کودکان در مؤلفه ها ، مجامع و مواد می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.